Krajowa Lista Dłużników Jak Sprawdzić bez zdolności Warszawa

Każdy może sprawdzić, czy jest na liście dłużników, a jeżeli tak, to kto go na nią. Bezpłatny serwis uruchomił Krajowy Rejestr Długów - podaje portal. Po spłaceniu należności możemy się dowiedzieć, czy zostaliśmy wykreśleni z listy. Sep 22, 2017 - Dowiedz się, jak sprawdzić czy nie figurujesz na czarnej liście. Krajowy Rejestr Długów jest jedną z trzech baz dłużników. Ważne – osoba, która została wpisana na tzw. Czarną listę staje się ryzykownym klientem i traci.

KRD działa na polskim rynku już od 12 lat, w tym czasie stając się nie tyle najbardziej rozpoznawalnym Biurem Informacji Gospodarczej w Polsce, co wręcz dla wielu synonimem listy dłużników. Wg danych opublikowanych na stronie KRD marka ta rozpoznawalna jest u ponad połowy Polaków.

KRD wypełnia obowiązki wynikające z ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, czyli zajmuje się przyjmowaniem, przechowywaniem a także (dla wielu przede wszystkim) udostępnianiem informacji i danych gospodarczych. Wszystko to odbywa się online, co oznacza, że korzystanie z KRD możliwe jest w sposób zdalny z każdego zakątka globu i o każdej porze. Koszt Tablic Rejestracyjnych 2016 5000 zł. Ekasa Opinie online Warszawa. Informacje o swoich dłużnikach do bazy KRD dostarczają przedsiębiorcy reprezentujący wszystkie gałęzie gospodarki. A także osoby fizyczne oraz gminy i instytucje. Dostawcy informacji są jednocześnie ich odbiorcami, co sprawia, że dzięki dwutorowej wymianie informacji o dłużnikach szanse na ukrycie faktu wpisania na czarną listę KRD przez dłużnika maleją praktycznie do zera.

Krajowa Lista Dłużników Jak Sprawdzić