Karty Prepaidowe bez zdolności

Pod koniec zeszłego roku banki, po zaleceniu Komisji Nadzoru Finansowego, zmieniły zasady wydawania kart przedpłaconych. Eurostat Pkb miesięczne Warszawa. Anonimowe plastiki prepaid zniknęły z. Chwilówki Szczecin 2000 zł.

Banki po kolei rezygnują z oferowania klientom kart przedpłaconych. Jeśli ten trend się utrzyma, to kolejnej części Angry Birds nie kupimy już w App Storze bez podania swoich danych z użyciem anonimowej karty płatniczej zasilanej w modelu prepaid. Na szczęście nie jest jeszcze przesądzone, że faktycznie tak się to skończy. Płatności w internecie bardzo często kojarzone są z kartami kredytowymi i wiele osób ma mylne przeświadczenie, że bez takiej karty nie da się kupić aplikacji mobilnych, ebooków i piosenek.

W rzeczywistości można skorzystać z wielu innych metod płatności, a w miejscach proszących o podanie danych karty kredytowej można w większości wypadków z powodzeniem podać numer i kod zabezpieczający innej karty. Karta kredytowa nie jest niezbędna. W Polsce coraz więcej banków pozwala płacić w internecie posiadaczom kart debetowych. To, czy będzie taka możliwość oraz w których sklepach faktycznie będzie można robić zakupy zależy w dużej mierze od systemu informatycznego banku i operatora kart płatniczych. W większości wypadków po zmienieniu limitów dotyczących transakcji internetowych karta debetowa traktowana jest tak samo jak kredytowa. Nie każdy jednak chce płacić w internecie kartą debetową podpiętą do swojego głównego konta. Wiele osób robiąc zakupy chciałoby też zachować anonimowość.

Dla takich osób idealnym narzędziem jest karta przedpłacona. Taka karta płatnicza działa na analogicznej zasadzie co karty SIM w modelu prepaid. Można zrobić zakupy tylko na taką kwotę, na jaką uprzednio się doładowało konto. Karty płatnicze typu prepaid to bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie. Krajowy Rejestr Dłuznikow na konto.

Karty Prepaidowe