Ile Kosztuje Ubezpieczenie Samochodu W Niemczech bez przelewu Warszawa
Ile Kosztuje Ubezpieczenie Samochodu W Niemczech Bez Zniżek

Finanse Pozyczki dla zadłużonych. Jul 15, 2008 - Na co uważać kupując samochód w Niemczech? Jak szybko sprawdzić stan techniczny? Bankomat Nie Wypłacił Pieniędzy na dowód. Ile kosztuje rejestracja?

Kupno samochodu w Niemczech dla obcokrajowców brzmi prawie jak wyzwanie, ale jak mówi stare porzekadło - strach ma wielkie oczy i naprawdę nie jest to takie trudne. Krok 1 - wybór auta W Internecie jest wiele portali, na których znajdziemy ogłoszenia oferujące sprzedaż i kupno samochodów. W wyszukiwarkę internetową należy tylko wpisać hasło: „Auto kaufen', a potem możemy przebierać w ofertach zamieszczanych na portalach.

Najpopularniejsze strony, przez które można kupić samochód to: i. Auta zaparkowane na ulicy.

Litery na tablicach rejestracyjnych (o ile właściciel nie zadecyduje inaczej) wskazują miasto, w którym zarejestrowano zameldowane samochód. Joanna Dudek Warto pamiętać, że niektóre komisy samochodowe także zamieszczają w Internecie swoje oferty. Andrzej szuka auta tylko w komisach danych marek: - Nie jestem jakimś samochodowym specem i wydaje mi się, że bezpieczniej jest kupować np.

BMW w komisie BMW. Każde auto ma tam zrobiony TüV (przegląd), i Abgasuntersuchung (kontrola emisji spalin), wszystkie papiery są w porządku - tłumaczy Andrzej. - Poza tym słyszałem, że można się też dogadać na jakieś drobne poprawki w aucie, jeśli zajdzie taka potrzeba - dodaje.

Krok 2 - kupno auta Gdy wiemy jaki samochód chcemy kupić, nadchodzi czas na załatwienie formalności. Jakie dokumenty musi nam dać sprzedawca podczas zawierania transakcji? Przede wszystkim „Fahrzeugschein (Zulassungsbescheinigung Teil I)', czyli po polsku Dowód Rejestracyjny Część 1.

Oraz „Fahrzeugbrief (Zulassungsbescheinigung Teil II)' - Dowód Rejestracyjny Część 2. Następnie tzw. „Hauptuntersuchung' (w skrócie „HU', potoczna nazwa TüV ), czyli techniczny przegląd auta potwierdzający jego sprawność i zdolność do jazdy oraz „Abgasuntersuchung' (w skrócie „AU'), który potwierdza, że samochód pozytywnie przeszedł kontrolę ilości emitowanych spalin.