Akcyza Samochód Dokumenty 5000 zł Warszawa
Akcyza Samochód 2017

Spis treści: • • • • • O sprowadzaniu samochodu z zagranicy – głównie z Niemiec – pisaliśmy już co najmniej kilka razy. Hapipozyczki bez weryfikacji Warszawa. Do tej pory skupialiśmy się jednak głównie na sprawach do załatwienia na miejscu. Podpowiadaliśmy więc m.in. Janosik Szczecin bez bik more. Czy Banki Sprawdzają Krd dla bezrobotnych Warszawa. : gdzie szukać dobrych samochodów, jak uniknąć tzw. Deflacji bez sprawdzania baz here. Miny i czy warto korzystać z usług firm przywożących auta na zamówienie. Czas jednak w końcu przyjrzeć się formalnościom, które czekają w Polsce każdego, kto kupi używany pojazd z zagranicy. Jak to każdego? – zapyta ktoś czujnie.

Samochód osobowy czy ciężarowy? Należy przedstawić przede wszystkim dokument potwierdzający. Od którego nie została zapłacona akcyza z tytułu.

Rzeczywiście, wielu handlarzy rejestruje i opłaca sprowadzone przez siebie samochody, ewentualnie zostawia klientowi do załatwienia tylko sprawy w polskim urzędzie komunikacji. Skupimy się jednak na sytuacji, kiedy jesteście gotowi sprowadzić pojazd z innego kraju UE na własną rękę. Na dodatek „na kołach”, czyli po uprzednim załatwieniu odpowiednich formalności za granicą i wykupieniu tablic wywozowych. Taki sposób działania, choć bardziej skomplikowany niż wizyta w komisie, ma też dużo zalet: możecie sami wybrać samochód, nie płacicie nikomu żadnej marży, zapewne obejdzie się bez konieczności załatwiania polskich tablic czasowych. Jednak wszystko po kolei. Ważna jest data przekroczenia granicy Polski. Warto ją zapamiętać, bo będzie potrzebna m.in.

Do obliczenia stawki akcyzy, poza tym to od tej daty macie 14 dni na złożenie deklaracji AKC-U w urzędzie celnym. Istotne zastrzeżenie: podana przez nas w dalszej części tego materiału kolejność załatwiania formalności jest jedynie propozycją, gdyż można też wybrać nieco inny porządek.

Tyle że wskazany sposób pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Po przyjeździe do Polski warto zacząć od zlecenia tłumaczowi przysięgłemu przełożenia potrzebnych dokumentów: umowy kupna (rachunku, faktury itd.), dowodu rejestracyjnego oraz karty pojazdu (jeśli występuje). Z reguły zapłacicie od niecałych 100 do nieco ponad 200 zł, a firmy tłumaczeniowe ogłaszają się np. W internecie oraz lokalnej prasie. Radzimy wybrać tłumacza, który już zajmował się podobnymi sprawami – powinno pójść mu szybciej niż „debiutantowi”.