Akcyza Po Nowemu dla zadłużonych Warszawa
Akcyza Od Samochodów Po Nowemu

Nowe stawki akcyzy na pewno nie zaczną obowiązywać od stycznia 2017 roku. Co Można Wrzucić W Koszty Działalności Gospodarczej bez sprawdzania baz Warszawa. To dobra wiadomość dla wszystkich osób, które zamierzają w najbliższym czasie zarejestrować w Polsce samochód z zagranicy. Jest także zła wiadomość, ostateczny projekt zmiany stawek jest już gotowy. Materiał z programu 'Raport' w TVN Turbo. Połączone senackie komisje opowiedziały się w tym tygodniu za poprawką do projektu nowelizacji ustawy o akcyzie i uzależnieniu wysokości podatku dla sprowadzanych samochodów od pojemności silnika i normy emisji spalin, z uwzględnieniem wieku samochodu.

Akcyza po nowemu Obecnie stawki tego podatku zależą od pojemności silnika: w przypadku aut z silnikami do 2 litrów stawka wynosi 3,1 proc.

Jeżeli dwa samochody mają taką samą pojemność silnika oraz taką samą normę emi. Senator Grzegorz Peczkis (PiS) z komisji infrastruktury powiedział, że projekt - po zmianie - nie uderzy w pojazdy używane sprowadzane do Polski. Zapewnił jednak, że osoby, które do tej pory nie płaciły tego podatku, zostaną takiej możliwości pozbawione. - Doprowadzimy do doszczelnienia systemu, aby ten podatek był płacony - zapowiedział Peczkis. Od czego podatek? Zgodnie z projektem, który uzyskał akceptację komisji, akcyza od samochodów ma zależeć od pojemności silnika oraz normy emisji spalin (tzw. Dodatkowo opłata będzie także zależna od wieku pojazdu, co ma regulować tzw.

Współczynnik deprecjacji. Idea Bank Przelewy miesięczne. Przyjęto, że dla poszczególnych norm euro stawka podatku będzie wzrastać. Tym samym, im niższą normę emisji poziomu spalin spełnia dany pojazd (a więc posiada gorsze parametry środowiskowe w zakresie emisji spalin), tym przypisana mu będzie wyższa stawka opodatkowania.

Ponadto stawka ma wzrastać wraz z pojemnością silnika. Chwilówki Bez Sprawdzania Erif bez big zadłużonych Warszawa. Ostateczna stawka akcyzy będzie jednak pomniejszana o współczynnik spadku wartości auta.