Akcyza Na Sprowadzane Samochody 2017 miesięczne Warszawa

Akcyza na samochody w 2017 roku regulacje prawne, tabele stawek. Ile Kosztuje Winieta Czechy bez weryfikacji. Dotyczy to zarówno aut nowych, jak i sprowadzanych z zagranicy.

Akcyza Na Sprowadzane Samochody 2017

Akcyza na samochody osobowe i ciężarowe, nowe stawki Import, nabycie wewnątrzwspólnotowe, jak i pierwsza sprzedaż na terytorium kraju samochodu osobowego, wcześniej niezarejestrowanego, opodatkowane są podatkiem akcyzowym, powszechnie określanym mianem akcyzy. Ile wynosi akcyza na samochód osobowy oraz akcyza od samochodu ciężarowego, sprowadzonego z zagranicy? Podstawa prawna opodatkowania akcyzą Akcyza na samochody osobowe czy ciężarowe nakładana jest na mocy art. 1 ustawy z 6 grudnia 2008 roku o podatku akcyzowym.

Dla samochodów osobowych przedmiotem opodatkowania akcyzą jest import, nabycie wewnątrzwspólnotowe czy pierwsza rejestracja auta w Polsce. Nie ma przy tym znaczenia, czy jest to auto fabrycznie nowe, czy sprowadzone z zagranicy. Ile wynosi akcyza na samochód? Obecnie obowiązują dwie stawki podatku akcyzowego: • 3,1 proc.

Wartości pojazdu dla samochodów o pojemności silników do 2.0 l, • 18,6 proc. Dla pojazdów o pojemności silników powyżej 2. Asa Kredyt od ręki. 0 l. Planowane zmiany w akcyzie na samochody Od 2017 roku miała obowiązywać nowa akcyza na samochody.

Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym zakładała wprowadzenie nawet 32 różnych stawek, uzależnionych od wieku samochodu oraz pojemności skokowej silnika. Planowano także wprowadzić stawkę 0 proc. Akcyzy dla samochodów elektrycznych i zabytkowych, wpisanych do rejestru zabytków oraz dla motocykli. Miały zostać wprowadzone cztery grupy wiekowe samochodów oraz osiem przedziałów pojemności skokowej silnika. Płatność akcyzy wyglądać miała następująco: • stawka 638 zł - za zakup nowego samochodu o pojemności do 1499 cm3, • 820 zł - za zakup samochodu o pojemności do 1499 cm3 w wieku od 2 do 7 lat, • 1123 zł - za zakup samochodu o pojemności do 1499 cm3 w wieku od 8 do 12 lat, • 1407 zł - za zakup samochodu o pojemności do 1499 cm3 w wieku powyżej 13 lat.